Nejlepší kavárny v Praze – kde je najít?

Nejlepší kavárny v Praze

Praha, hlavní město České republiky, je známá svou bohatou historií, úžasnou architekturou a živou kavárenskou kulturou. Díky mnoha útulným a okouzlujícím kavárnám rozesetým po celém městě si lidé mohou dopřát příjemný zážitek z kávy. Návštěva kavárny může být inspirací pro dárek.


Tento článek se zabývá výběrem nejlepších kaváren v Praze, včetně:

  • Slavie, kavárny Adria a Fantovy kavárny
  • nejlepších kaváren v centru Prahy
  • nejlepších kaváren v Praze mimo centrum

Ať už někdo hledá útulné místo pro čtení knihy, místo pro setkání s přáteli, nebo prostě jen výbornou kávu, tyto nejlepší kavárny v centru Prahy uspokojí každý vkus. Lidé si zde mohou odpočinout od poznávání krásných památek města a ponořit se do příjemné atmosféry nejlepších kaváren v Praze. Praha je považována za jedno z nejkrásnějších míst v ČR. Další článek se zabývá výlety v okolí Prahy.

Kavárna Slavia Praha

Kavárna Slavia (Praha) se nachází v srdci Starého Města pražského a je institucí, která je útočištěm nejen spisovatelů, umělců a intelektuálů již od roku 1884. Díky svému elegantnímu interiéru nabízí dokonalé prostředí, kde si lze vychutnat šálek kávy a intelektuální atmosféru města.

Tato ikonická kavárna nabízí nádherný výhled na Národní divadlo a Pražský hrad, což z ní činí ideální místo, kde si návštěvníci mohou při popíjení kávy užívat krásy města. Interiér kavárny Slavia Praha vyzařuje eleganci a starosvětský šarm díky velkolepým lustrům a vysokým arkýřovým oknům.

Jejich rozsáhlý jídelní lístek zahrnuje celou řadu káv, od tradičních espresso nápojů až po domácí speciality. Kromě kávy nabízí kavárna Slavia Praha široký výběr zákusků a tradičních českých dezertů, včetně palačinek, takže je ideálním místem, kde si dopřát sladkou pochoutku.

Kavárna Adria Praha

Kavárna Adria (Praha) se nachází ve druhém podlaží Paláce Adria nedaleko Václavského náměstí a je oblíbeným místem místních obyvatel i turistů. Díky svému modernímu a prostornému interiéru nabízí klidné prostředí k odpočinku a vychutnání si šálku kávy.

Kavárna Adria (Praha) se může pochlubit i širokým výběrem nejlepších zákusků a dortů, takže je ideálním místem pro sladké pohoštění. Vysoké stropy, zlacené lišty a dokonalý smysl pro detail přenesou návštěvníky kavárny do dob minulých.

Díky stylovému interiéru nabízí Kavárna Adria jedinečnou a stylovou atmosféru.

Kavárna Adria je známá svou vynikající kávou, která se podává od klasického espressa až po kreativní koktejly. Kavárna navíc nabízí vynikající výběr dezertů, sendvičů a salátů, které mohou být zdravou a chutnou svačinou i pro děti.

Fantova kavárna Praha Hlavní nádraží

Fantova kavárna Praha Hlavní nádraží se nachází v odbavovací hale historické budovy hlavního nádraží. Je oblíbeným místem místních obyvatel i cestujících, kteří hledají rychlou dávku kofeinu. Díky secesnímu stylu patří k nejlepším kavárnám v Praze nabízí příjemnou atmosféru pro milovníky kávy.

Tato kavárna je skrytým klenotem mezi ruchem nádraží. Fantova kavárna (Praha Hlavní nádraží) nabízí útulnou a intimní atmosféru díky dřevěnému interiéru a pohodlnému posezení. Pyšní se tím, že používá vysoce kvalitní zrnkovou kávu, která pochází z celého světa.

Jejich zkušení baristé připravují každý šálek kávy s precizností a vášní, což zaručuje nezapomenutelný zážitek. Kavárna nabízí vynikající snídaně a čerstvé pečivo, takže je ideálním místem, kam jít v Praze na snídani.

Fantova kavárna je v budově Hlavního nádraží Praha.

Nejlepší kavárny v centru Prahy

Praha, krásné hlavní město České republiky, je rájem pro milovníky kávy. Díky své bohaté historii a okouzlující architektuře nabízí Praha nádhernou kavárenskou kulturu, která je ideální jak pro místní obyvatele, tak pro turisty – nejlepší kavárny v centru Prahy i mimo něj potěší každého.

Cacao

Pro ty, kteří mají chuť na sladké, je Cacao místem, které musí navštívit. Tato útulná kavárna v Novém Městě je proslulá svou kávou, domácí zmrzlinou, dorty a míchanými nápoji. Ty se podávají např. s čerstvou šlehačkou, což návštěvě dodá další požitek. Mezi oblíbené dezerty patří například klasický cheesecake s pekanovými ořechy a karamelem nebo tiramisu nebo karamelový dezert Kinder Maxi King.

Kavárna Nový Svět

Nový Svět se nachází v malebné čtvrti Hradčany a je skrytým klenotem v blízkosti jednoho z nejkrásnějších hradů v ČR – Pražského hradu. Tato kavárna s půvabným interiérem poskytuje klidnou atmosféru pro vychutnání šálku kávy s kouskem domácího koláče.

Café Louvre

Tato historická kavárna, kterou navštěvovali například Franz Kafka nebo bratři Čapkové, vyzařuje eleganci a sofistikovanost. Nachází se nedaleko Národní třídy a nabízí široký výběr káv a zákusků, které jsou ideální pro rafinovanou přestávku na kávu.

Vstoupit do Café Louvre je jako vrátit se v čase.

Mlýnská kavárna

Mlýnská kavárna se nachází v malebné čtvrti Malá Strana. Kavárna nabízí útulný interiér s odhalenými cihlovými zdmi a rustikálním šarmem. Návštěvníci si mohou vychutnat čerstvě uvařenou kávu a zároveň se kochat nádherným výhledem na Vltavu, která je nejdelší řekou ČR.

Kavárna netradičně nabízí točené pivo, což potěší jeho milovníky. Je zde možnost dát si jak kavárenská, tak i hospodská jídla.

Týnská literární kavárna

Týnská literární kavárna je útočištěm pro milovníky knih a kultury. V této půvabné kavárně si návštěvníci mohou vychutnat šálek kávy a zároveň si prohlédnout rozsáhlou sbírku knih nebo se zapojit do živých diskusí s ostatními návštěvníky.

Nejlepší kavárny v Praze mimo centrum

Zatímco centrum města je plné turistů i místních obyvatel, mimo centrum se nachází několik skrytých klenotů, které nabízejí klidnější a autentičtější zážitky z pražských kaváren. Níže článek uvádí výběr z nejlepších kaváren v Praze mimo centrum.

Nejlepší kavárny v Praze lze najít i mimo centrum.

Café Letka

Café Letka se nachází ve čtvrti Letná nedaleko stejnojmenného parku. Je to moderní a útulná kavárna s uvolněnou atmosférou. Místní obyvatelé si ji oblíbili pro její výbornou kávu, domácí limonády, sendviče a koláče. Ať už lidé mají chuť na klasické espresso nebo na speciální kávu, Café Letka ji jim připraví.

Kavárna Místo

Dalším skrytým klenotem je kavárna Místo, která se nachází v Dejvicích. Interiér kavárny Místo je minimalistický a moderní. V kavárně se často konají různé akce a výstavy, což přispívá k její živé atmosféře. Před její návštěvou se doporučuje udělat rezervaci.

Kavárna Pražírna

Pražírna ve čtvrti Vinohrady je pro milovníky kávy nutností. Tato specializovaná kavárna si praží kávová zrna, což zaručuje pokaždé čerstvou a kvalitní kávu.

Zaměstnanci Pražírny jsou vášnivými znalci kávy a rádi se se zákazníky podělí o své znalosti. Díky svému elegantnímu designu a prvotřídní kávě se kavárna Pražírna stala oblíbenou mezi místními obyvateli i turisty.

V Pražírně baristé kávu praží.

Cafefin

Cafefin, který se rovněž nachází na Vinohradech, je útulná kavárna známá svou nabídkou vietnamských pokrmů. Přestože někteří podnik považují spíše za bistro, Cafefin je kavárnou, protože kromě jídel nabízí skvělou kávu se vším, co k ní patří. Díky vřelé a příjemné atmosféře ji lze zařadit mezi nejlepší kavárny Praha .

Coffee Room

Coffee Room, který se nachází ve stejné čtvrti, je okouzlující kavárna a bistro zároveň. Tato jedinečná kavárna nabízí skvělou kávu a je skvělým místem, kde si lidé mohou odpočinout s přáteli a dopřát si dobrou kávu.

Spižírna 1902

Spižírna 1902 je dalším vinohradským skvostem s bohatou historií. Tato kavárna nabízí jedinečnou atmosféru, která návštěvníky přenese zpět v čase. V kavárně se podává výborná káva, lahodné zákusky a sezónní a zdravé pokrmy.

Spižírna 1902 je skvělým místem, kde je lze zažít starosvětský půvab Prahy.

La Terra Coffee

Jedna La Terra Coffee se nachází v ulici Antala Staška v Praze 4, druhá kavárna ve Vyšehradské ulici. Jedná se o oblíbenou kavárnu známou svým skvělým espressem a příjemnou obsluhou.

Obě kavárny se pyšní tím, že odebírají vysoce kvalitní kávová zrna z celého světa. Kdo patří mezi milovníky kávy a hledá výbornou kávu, kavárnu La Terra Coffee určitě musí navštívit.

Ouky Douky Coffee

V neposlední řadě nabízí jedinečný kavárenský zážitek kavárna Ouky Douky Coffee v Holešovicích. Díky retro interiéru a vintage výzdobě si v této kavárně lidé připadají, jako by vstoupili do jiné doby. Svérázná atmosféra, propojení s antikvariátem a obrazy různých malířů spolu s vynikající kávou a zákusky dělá z Ouky Douky Coffee jednu z nejlepších kaváren Praha.