Prater – kde se nachází, otevírací doba, vstupné, atrakce

Prater

Prater, vídeňský historický zábavní park, je poutavým místem, které návštěvníky těší již po staletí. Díky ikonickému ruskému kolu, adrenalinovým horským drahám a okouzlující atmosféře parku nabízí Prater jedinečnou kombinaci kouzla starého světa a vzrušujících moderních atrakcí.


Tento článek se zabývá rakouským zábavním parkem zvaný Prater, včetně:

  • kde se ve Vídni Prater nachází
  • otevírací doby Prateru
  • jaké je v Prateru vstupné
  • Prater atrakcí
  • ubytování v hotelu Superbude Wien Prater

Zábavní park má výhodnou polohu nedaleko vídeňského centra a je snadno dostupný veřejnou dopravou, takže je oblíbeným cílem turistů i obyvatel Vídně.

Prater je okouzlující místo, které nabízí dokonalou kombinaci dobrodružství a tradice. Návštěva Vídně je skvělým tipem, kam na výlet vlakem z Brna, nebo kam na dovolenou.

Prater – otevírací doba

Co se týče v Prateru otevírací doby, je významným plusem, že nemá jednotnou otevírací dobu. Na rozdíl od mnoha jiných zábavních parků, které mají pevnou provozní dobu, si každá atrakce, jízda a restaurace v Prateru může sama rozhodnout, kdy se otevře a kdy zavře.

Tato flexibilita umožňuje podnikům v parku přizpůsobit se různým faktorům, jako jsou povětrnostní podmínky, den v týdnu a cílová věková skupina atrakce.

Prater nabízí atrakce pro děti i dospělé.

V důsledku toho se v Prateru otevírací doba může lišit. Jedna věc však zůstává konstantní – Prater je volně přístupný 24 hodin denně, 365 dní v roce, od ledna do prosince.

Platí se při vstupu do Prateru vstupné?

Zatímco vstup do Prateru je zdarma, restaurace, kavárny a atrakce v parku jsou zpoplatněny. Atrakce Prateru cenově vyjdou od 3 do 6 eur na osobu, což z něj činí cenově dostupnou možnost pro den plný zábavy a vzrušení.

Doporučuje se podívat na webové stránky Prateru, kde je Prater mapa, která návštěvníky provede parkem a pomůže jim vhodně naplánovat návštěvu.

Prater – ceny

Jako u každé oblíbené atrakce je přirozené, že se návštěvníci zajímají o ceny. Pokud jde o nákup vstupenek na atrakce v Prateru, ceny se liší v závislosti nabídky jak individuálních, tak balíčkových možností Prateru:

  • Pratercard
  • adrenalinová karta
  • párty karta
  • balíček Prater – Vienna City Card

Vstupné je cenově dostupné a nabízí vstup na různé atrakce parku.

Stojí za zmínku, že většina Prater atrakcí upřednostňuje platby v hotovosti. I když má někdo zakoupené do Prateru vstupné v rámci výhodné karty či balíčku, vždy je lepší mít s sebou nějakou hotovost. Zejména pokud je v plánu navštívit menší stánky s občerstvením nebo se účastnit her, které mohou přijímat pouze hotovost.

Prater – atrakce

V Prateru se nachází celá řada atrakcí, které vyhovují různým zájmům a úrovním pohodlí. Pro milovníky výhledů jsou v Prateru atrakce jako například ikonické Obří ruské kolo, které nabízí úchvatný výhled na panorama města.

Kultovní Riesenrad neboli obří ruské kolo je třeba navštívit. Tato dominanta, která se tyčí do výšky již od roku 1897, nabízí nádherný panoramatický výhled na Vídeň a je ideálním způsobem, jak si prohlédnout město z ptačí perspektivy.

Horské dráhy, jako je vysokorychlostní Turbo Boost nebo klasická dřevěná horská dráha, rozbuší srdce a rozpumpují adrenalin. Další atrakcí je řetězový kolotoč Praterturm s výškou 117 metrů.

Symbolem Prateru je ikonické ruské kolo.

Kromě adrenalinových atrakcí se Prater může pochlubit nespočtem atrakcí pro všechny věkové kategorie. Od klasických arkádových her až po kolotoče a strašidelné domy – každý si tu najde něco pro sebe. V parku se navíc během roku konají různé akce, včetně koncertů, ohňostrojů a kulturních festivalů.

Další atrakcí Prateru je Admiral Arena, kde si mohou návštěvníci od 18 let vsadit si na nejrůznější sporty a dostihy. Všechny sportovní události pokrývá 30 sázkových terminálů, nejnovější video a LED technologie. Najdou zde i elektronické automaty na šipky a stolní fotbal.

Pro ty, kteří hledají dobrodružnější zážitky, je určen Adventure Park. Ten je rájem pro děti a mladé duchem. Vzdušné hrady, hradní skluzavky, bagry a hřiště rozbuší nejen dětská srdce.

Airmaxx je atrakce, která se točí a víří s cestujícími a přináší jim vzrušující a závratný pocit. Jízda na atrakci Black Mamba nabízí vzrušující zvraty, při kterých budou lidé skotačit vzrušením.

Jízda na atrakci Boomerang každému zrychlí tep díky trase ve smyčce. Nabízí vzrušení z převrácení vzhůru nohama a bleskového letu vzduchem. Další oblíbenou atrakcí je Breakdance.

Z ruského kola je výhled na celou Vídeň.

Prater má i řadu atrakcí pro děti. Dětský kolotoč je oblíbenou klasikou, která poskytuje nekonečnou zábavu pro nejmenší. Autodromy umožňují dětem zažít radost z řízení miniaturních autíček.

Kdo hledá skutečně dobrodružství, určitě se mu zalíbí věž s volným pádem neboli Free Fall Tower. Při sestupu z výšky zpět na zem se bude adrenalin valit jako nikdy předtím. Další dobrodružný zážitek nabídne labyrint Fun Ball.

Kromě projížděk se Prater pyšní několika restauracemi a stánky s občerstvením, které nabízejí lahodné pochoutky a tradiční vídeňskou kuchyni. Návštěvníci se mohou posilnit lahodnými pokrmy, jako je vídeňský řízek nebo Sacher-torte, slavný vídeňský čokoládový dort.

Kombinace vzrušujících jízd a lahodného jídla zaručuje, že den v Prateru bude plný vzrušení i kulinářských zážitků.

Návštěva Vídně může být skvělou inspirací pro dárek nebo rodinným výletem s dětmi, který lze pojmout jako zábavnou a vzdělávací aktivitu pro děti díky návštěvě památek a muzeí.

Ruské kolo v Prateru poskytne pohled na panorama města.

Hotel Superbude Wien Prater

Hotel Superbude Wien Prater je moderní a stylové ubytování v Rakousku. Tento hotel se nachází v blízkosti známého vídeňského zábavního parku Prater a nabízí hostům spojení komfortu a designu.

Jedním z výrazných rysů hotelu Superbude Wien Prater je jeho módní a moderní design. Stylové barvy, moderní nábytek a nepředvídatelná výzdoba, vytvářejí živou a temperamentní atmosféru.

Hotel se může pochlubit řadou typů pokojů, které vyhoví potřebám každého cestovatele. Od stylových dvoulůžkových pokojů až po prostorné noclehárny – hotel Superbude Wien Prater vyhoví jak jednotlivcům, tak skupinám. Cena za noc se pohybuje mezi 1 500 až 2 000 Kč.

Pohodlné postele, čisté a dobře vybavené pokoje a promyšlené vybavení zajišťují příjemný pobyt všem hostům. Pokoje jsou navíc vybaveny bezplatným Wi-Fi připojením k internetu, televizory s plochou obrazovkou a vlastními koupelnami.

Návštěva Prateru je při výletu do Vídně nutností.

Ať už někdo miluje vzrušující zážitky, historii, nebo prostě jen chce strávit den plný zábavy s rodinou a přáteli, proto je Prater tím nejlepším místem. Tento kouzelný zábavní park v srdci Vídně nabídne radostnou atmosféru a nezapomenutelné vzpomínky.

Prater Vídeň

Prater pochází z konce 12. století a původně sloužil jako císařský lovecký revír, než byl v roce 1766 přeměněn na veřejný park. Dnes se rozkládá na obrovské ploše více než 6 km čtverečních, což z něj činí jeden z největších městských parků na světě. Jeho rozlehlé zelené plochy jsou ideální pro klidné procházky, pikniky, a dokonce i pro jízdu na kole.

Prater se nachází v severozápadním 2. vídeňském obvodu a je vyhlášeným zábavním parkem, který nabízí nekonečnou zábavu a vzrušení pro návštěvníky všech věkových kategorií. Díky široké nabídce atrakcí, vzrušujících jízd a vynikajících restaurací se Prater stal jedním z nejoblíbenějších cílů ve Vídni.

Vedle nabídky zábavy se Prateru podařilo zachovat i jeho historický půvab. Starosvětská estetika, zelené louky a krásné aleje lemované stromy dodávají parku jedinečnou atmosféru a vytvářejí pocit klidu uprostřed vzrušení.

Pro ukázku bohaté historie Prateru vídeňský zábavní park provozuje Prater muzeum, kde se návštěvníci mohou ponořit do minulosti parku prostřednictvím fascinující sbírky fotografií, artefaktů a památek.