Bari, Itálie

Bari, malebné přístavní město na jihu Itálie, představuje fascinující kombinaci historie, kultury a živého přístavu. Leží na pobřeží Jaderského moře, a se svými úchvatnými památkami, kulturními událostmi a bohatou gastronomií láká návštěvníky do svých pestrých uliček a nábřeží.

S více než 400 tisíci obyvateli je Bari dynamickým centrem obchodu, průmyslu a vzdělání, což z něj činí nejen druhé největší město v jižní Itálii a navíc i jedno z nejzajímavějších cílů pro dovolenou.

Zajímavosti:

  • Bari je známé pro své mořské plody
  • Festival San Nicola – oslavy patrona města v květnu
  • Bari Vecchia je jedním z největších historických center v Itálii
  • Bari je ideální základna pro výlety do Apulie

Italské Bari, malebné město s bohatou historií sahající až do antických dob, očaruje návštěvníky svou rozmanitostí a autentičností. Jako hlavní město regionu Apulie návštěvníky přivítá svými historickými památkami, malebnými uličkami a přívětivým mořským prostředím.

Památky:

  • Bazilika svatého Mikuláše – románská bazilika ze 12. století
  • Castello Normanno-Svevo – hrad ze 12. století
  • Katedrála svatého Sabína – románská katedrála ze 12. století
  • Staré město Bari Vecchia – malebné historické centrum

Lze jej navštívit jak v rámci organizovaného zájezdu, tak třeba i při dovolené bez cestovky.

Slunné a okouzlující Bari je ideálním místem pro ty, kteří potřebují vykompenzovat stres. Potěší dobrodruhy, milovníky historie, je skvělým místem pro aktivity s dětmi i pro osamělé toulky.

Pro milovníky sopečného kouzla se nachází nedaleko Bari fascinující město Catanie, ležící na úpatí majestátní Etny. Catanie uchvátí historickým centrem s barokní architekturou a jedinečnou atmosférou. A komu je bližší spíše Španělsko, může vyrazit na slunnou Malorku. Pro celoroční dovolenou je ideální ostrov Bali s tropickým podnebím.

Bari nabízí stejně jako řada dalších italských měst spoustu malebných zákoutí.

Bari Itálie

Město Bari v Itálii se pyšní moderními prvky, od významných univerzitních institucí až po průmyslové centrum s bohatými obchodními možnostmi. Nezapomenutelný zážitek poskytuje i svými kulturními událostmi a tradičními veletrhy.

Co se člověku vybaví, když se řekne Bari Itálie? Nabízí-li Bari něco pro každého, je to bezpochyby jeho nádherné historické centrum. Staré město (Bari Vecchia) s úzkými uličkami, malebnými náměstíčky a historickými kostely, včetně baziliky svatého Mikuláše, si i v současné době zachovává autentičnost minulých staletí.

Dovolená – Bari Itálie

Jaká je ideální dovolená? Bari, Itálie. V tomto malebném městě si skutečně na své přijde každý. Návštěvníci si zde mohou vychutnat jedinečnou atmosféru, ochutnat tradiční italskou kuchyni v rodinných restauracích a nechat se okouzlit jedinečným šarmem tohoto starobylého prostředí.

Mezi další exotickou a ideální dovolenou patří Dubaj dovolená all inclusive nebo třeba Maroko. Blíže k České republice je Tirana, Albánie, která rovněž může být skvělou dovolenou.

Bari zajímavosti a Bari památky

Jaké nabízí Bari zajímavosti? Bari skvěle spojuje historický půvab Starého města s pulzujícím životem moderního města, a to přímo na dosah pěší vycházky. Mezi turisty se velké popularitě těší bulváry jako Corso Vittorio Emanuele II a Corso Cavour, a v okolí se rozprostírá síť pravoúhlých ulic.

Tyto bulváry a náměstí nabízejí živou paletu obchodů, restaurací a atmosféru lidí, kteří si zde užívají procházky, posezení nebo setkání se známými. Život a ruch zde neustávají ani v pozdních večerních hodinách, což vytváří příjemně hektické prostředí.

Milovníci muzeí zde najdou svůj ráj v Museo Diocesano, umístěné v biskupském paláci, Pinacoteca Provinciale Corrado Giaquinto a nedávno otevřeném Museo Nicolaiano.

Bari je fascinujícím městem, kde se prolíná bohatá historie s moderním životem. Jeho příjemně hektická atmosféra, spolu s nabídkou kulturních památek a muzeí, poskytuje neustálý zážitek. Navíc je ideálním výchozím bodem pro další objevování krás Apulie.

Kdo by chtěl navštívit na Bari památky, rozhodně si také přijde na své. Na Corso Vittorio Emanuele II vyniká radnice a slavné divadlo Teatro Petruzzelli, založené v roce 1903. Po požáru v roce 1991 prošlo rekonstrukcí a nyní je majetkem rodiny Messeni Nemagna, čímž se stalo největším soukromým divadlem v Evropě. Srovnání s renomovanými divadly jako Opéra Garnier v Paříži nebo La Scala v Miláně svědčí o jeho výjimečné postavení.

Nechybí ani možnosti výletů k moři.

Bari výlety

Jaké lze podnikat na Bari výlety? Bari rozhodně není pouze o historii – jako moderní přístav, kde se stýkají tradiční a inovativní prvky, nabízí také bohaté možnosti nákupů, kulinářských dobrodružství a kulturních zážitků.

Každoroční veletrhy, jako Fiera di Levante, přinášejí do města živost a dynamiku, zatímco blízkost Jaderského moře zaručuje možnosti relaxace na krásných plážích. Bari je tak místem, kde se setkává minulost a současnost, vytvářejíce nezapomenutelný rámec pro dovolenou. Dalším oblíbenou italskou destinací je město Verona.

Bari – tipy na výlet

Každý jistě bude hledat před cestou na Bari tipy na výlet – například za koupáním v rámci dovolené u moře. Pro optimální plážový zážitek v Bari je doporučeno využít automobil. Městské pláže často bývají přeplněné nebo soukromé, a přístup k nim může být kamenitý, což zdůrazňuje důležitost obuvi do vody.

Za příplatek na soukromých plážích však člověk dostane pohodlné písečné pobřeží a případně i výbornou obsluhu. Jednou z doporučených destinací je městská písečná pláž Pane a Pomodoro, dosažitelná příjemnou procházkou po promenádě.

Další skvostnou lokalitou v dosažitelnosti autem je Polignano a Mare. Písečná pláž zde okouzlí svou krásou, a proto bývá často plná návštěvníků. Okolní skály vytvářejí malebnou kulisu, která dodává této pláži zvláštní kouzlo.

Pro ty, kteří hledají opravdovou italskou plážovou idylu, je ideálním cílem Gargano. Toto místo nabízí více než 200 kilometrů písečných pláží s mírným skluzem do moře a jemným pískem.

Pro milovníky exotiky pak nabízí Bari inspirativní výlety do dalších malebných destinací. Dovolená v Bari bude plná slunce, mořských radovánek a nezapomenutelných zážitků na nejrůznějších plážích jižní Itálie.

Itálie se podobě jako třeba Portugalsko těší mezi turisty velké popularitě. Pro ty, kdo hledají dovolenou spojenou s historií, kulturou a středomořským kouzlem, je Bari ideálním cílem. A pro koho by to z Čech bylo do Bari přece jen daleko, ten může navštívit třeba polské Sopoty.

Na Bari můžete navštívit také památky.

Toto přístavní město na jihu Itálie láká svým pestrým mixem tradice a moderny, nabízejíc nejen krásné památky a autentickou atmosféru, i pestrou paletu zážitků pro každého návštěvníka. Bari je neodolatelným lákadlem pro ty, kteří touží po dovolené plné objevování a odpočinku u moře.