Sopoty, Polsko

Sopoty, malebné město na severu Polska, v Pomořském vojvodství, září jako perla na pobřeží Gdaňského zálivu Baltského moře. Společně s městy Gdaňsk a Gdyně tvoří unikátní urbanistický celek nazývaný Trojměstí. Město, jehož jméno v kašubštině odkazuje na slovo „bláto“, však překvapuje návštěvníky čistými písečnými plážemi a atmosférou přímořského letoviska.

Toto přímořské letovisko, zasazené do úchvatného Trojměstí, láká podobně jako třeba Kolobřeh svou malebností, historií a zajímavými atrakcemi. Ať už je člověk příznivcem písečných pláží podobným těch na italském Bari, hudebních festivalů nebo architektonických kuriozit, Sopoty mají něco pro každého. Dalším oblíbeným polským městem je Wroclaw.

Sopoty:

 • Město s nejdelším dřevěným molem v Evropě
 • Dějiště řady kulturních akcí včetně Sopot Festivalu
 • Možnost koupání a plaveb po Baltském moři
 • Pestrá paleta ubytování od levných kempů až po luxusní hotely

Jedním z významných symbolů Sopot je nejdelší dřevěné molo v Evropě, které vede návštěvníky do Baltského moře a poskytuje fascinující výhledy na okolní krajinu. Toto město také hostí prestižní hudební událost – Sopot Festival, který přitahuje talenty z celého světa. Pro milovníky architektury je zajímavým místem Křivý dům poblíž Majáku v Sopotech.

Sopotské molo je velmi proslulé.

Sopoty – klenot pobřeží Baltského moře

Sopoty, zářící jako klenot na pobřeží Baltského moře, nabízejí návštěvníkům úchvatné písečné pláže i bohatství kulturních a historických pokladů. Toto malebné město, součást Trojměstí společně s Gdaňskem a Gdyní, okouzluje svou jedinečnou atmosférou a pestrou nabídkou aktivit. Sopoty jsou známé nejen svým nejdelším dřevěným molem v Evropě.

Procházky Alejí Niepodległości odhalí bohatství místní architektury, zatímco Křivý dům a Maják v Sopotech představují excentrické perly místního charakteru. Rybářský přístav s Kapličkou sopotských rybářů na pobřežní promenádě poskytuje pohodový zážitek a podtrhuje nádech autentičnosti, kterým Sopoty zaujmou každého návštěvníka.

Výraznou součástí města je i Góra Dostojna, nejvyšší geografický bod s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Sopoty nejsou pouze letoviskem, jsou to fascinující místo, kde se snoubí krása moře s bohatou historií a moderním životem. Sopoty se podobně jako třeba italské Bari, slunná Malorka nebo exotické Maroko těší velké popularitě mezi českými turisty.

Baltské moře

Lákavým cílem je Baltské moře. Baltské moře je okrajové moře Atlantského oceánu, které se nachází v severní Evropě. Je obklopeno Skandinávským poloostrovem, pevninou východní a střední Evropy a Jutským poloostrovem s dánskými ostrovy.

Geografie:

 • Okrajové moře Atlantského oceánu
 • Ohraničeno Dánskem, Německem, Polskem, Litvou, Lotyšskem, Estonskem, Ruskem, Finskem a Švédskem
 • Rozloha: 377 000 km²
 • Maximální hloubka: 459 m
 • Mnoho zálivů, poloostrovů, ostrovů a ústí řek

Vlastnosti:

 • Bracké moře (nižší salinita než oceán)
 • Mělké moře s průměrnou hloubkou 55 m
 • Vliv sladké vody z řek (Visla, Odra, Něva)
 • Dlouhé a chladné zimy, mírná léta

Baltské moře je důležitou dopravní tepnou. Prochází jím důležité námořní cesty spojující Evropu s Ruskem a severní Evropou s jihem. Moře je také důležitým zdrojem ryb a dalších mořských plodů.

Polské moře

Polské moře je část Baltského moře, která omývá pobřeží Polska. Je dlouhé asi 500 kilometrů a široké v průměru 70 kilometrů. Pobřeží je převážně písčité, s mnoha zátokami a lagunami.

Polské moře je oblíbenou turistickou destinací. Nachází se zde mnoho letovisek, které nabízejí širokou škálu aktivit, včetně koupání, vodních sportů, rybaření, pěší turistiky a cykloturistiky.

Mezi nejznámější polská letoviska patří Gdaňsk, Gdyně, Sopoty, Kołobrzeg, Świnoujście a Władysławowo. Závěrem lze říci, že Polské moře je krásná a atraktivní oblast, která nabízí návštěvníkům mnoho možností pro trávení volného času.

Polsko – termály

Polsko je zemí s bohatou tradicí lázeňství, proto není divu, že lidé, kteří se chystají do Polska, často vyhledávají výraz „Polsko – termály“. Co se týče Polských termálů, nachází se zde více než 200 termálních lázní, které nabízejí širokou škálu léčebných a relaxačních procedur. Lázně jsou skvělý způsob dovolené.

Termální vody v Polsku mají různé složení a teploty. Nejčastěji se jedná o vody uhličité, síranové, chloridové a jodové. Teploty vody se pohybují od 20 °C do 80 °C. Řada polských wellness a lázeňských zařízení je skvělá pro zvýšení a podporu imunity dětí.

Polské termální lázně jsou oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Nabízejí ideální podmínky pro odpočinek, relaxaci a léčbu. Stejně tak je tomu i v případě Slovenska dovolená u vody.

Mezi nejznámější polské termální lázně patří:

 • Cieplickie Termy (Jelení Hora)
 • Chochołowskie Termy (Chocholov)
 • Terma Bania (Białka Tatrzańska)
 • Termy Szaflary
 • Termy Bukovina

Tyto lázně nabízejí širokou škálu bazénů, saun, wellness procedur a dalších aktivit.

Sopoty nabízí i možnost sportovního vyžití.

Ubytování v Polsku u moře – dovolená Polsko u moře

Polské pobřeží Baltského moře nabízí širokou škálu možností ubytování pro všechny, kteří se vydávají na dovolenou k moři, od levných hostelů a penzionů až po luxusní hotely a apartmány. Ubytování v Polsku u moře v rámci dovolené v Polsku u moře může mít mnoho podob, záleží jen na individuálních preferencích a finančních možnostech.

Mezi nejpopulárnější formy ubytování patří:

 • Hotely: Polské hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, od bazénů a saun až po wellness centra a restaurace.
 • Apartmány: Apartmány jsou skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel. Nabízejí soukromí a flexibilitu, protože si turisté mohou vařit vlastní jídlo a řídit svůj vlastní rozvrh.
 • Penziony: Penziony jsou obvykle levnější než hotely a nabízejí příjemnou a domáckou atmosféru.
 • Hostely: Hostely jsou skvělou volbou pro cestovatelé s omezeným rozpočtem. Nabízejí společné pokoje a sprchy a často mají společenskou místnost, kde se lidé mohou setkat s ostatními cestovateli.

Při výběru ubytování v Polsku u moře je třeba zvážit několik faktorů, včetně:

 • Rozpočet: Ubytování v Polsku může být poměrně levné, ceny se nicméně mohou lišit v závislosti na typu ubytování a jeho umístění.
 • Poloha: Pokud chce člověk být blízko pláže, bude muset počítat s vyššími cenami.
 • Vybavení: Pokud člověk hledá ubytování s určitými službami nebo vybavením, jako je bazén, sauna nebo wellness centrum, bude muset počítat s vyššími cenami.

Dovolená v Polsku u moře může být skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupnou a pohodlnou dovolenou. S širokou škálou možností ubytování si každý najde to pravé pro sebe.

K moři do Polska – co zařídit, co s sebou?

Dovolená u moře v Polsku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupnou a pohodlnou dovolenou. Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné písčité pláže, čisté moře a řadu aktivit pro všechny věkové kategorie. Na co se nevyplatí zapomenout, když se člověk chystá k moři do Polska?

Co zařídit před cestou:

 • Vízum: Většina občanů České republiky může cestovat do Polska bez víza. Pokud však má člověk dvojí občanství, je důležité se ujistit, že má platný pas pro vstup do Polska.
 • Cestovní pojištění: Cestovní pojištění je vždy důležité, zvláště při cestách do zahraničí. Cestovní pojištění poskytne finanční ochranu v případě nehody, nemoci nebo jiných nepředvídaných událostí.
 • Pojištění auta: Pokud člověk jede do Polska autem, je důležité si sjednat pojištění auta. Polské zákony vyžadují, aby měli všichni řidiči povinné pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám.
 • Ubytování: Ubytování je potřeba rezervovat co nejdříve, zejména v hlavní sezóně (červen až srpen).
 • Letenky nebo vlakové jízdenky: Pokud člověk cestuje letecky nebo vlakem, je vhodné rezervovat si letenky nebo jízdenky co nejdříve kvůli výhodnějším cenám.
 • Doklady: Nezapomenout si s sebou vzít cestovní pas, občanský průkaz a jakékoli další dokumenty, které mohou být potřeba, například řidičský průkaz nebo potvrzení o pojištění.
 • Peníze: Polskou měnou je zlotý. Peníze si lze vyměnit před cestou nebo je vybrat z bankomatu v Polsku. V polských městech lze nalézt obvykle zboží za příjemné ceny.

Co s sebou na dovolenou k moři do Polska:

 • Oblečení: Nezapomenout si s sebou vzít pohodlné oblečení pro koupání, opalování a procházky po pláži. Pokud člověk plánuje navštívit města nebo další turistické atrakce, je dobré si vzít také nějaké pohodlné boty.
 • Kosmetika a hygiena: Nezapomenout si s sebou vzít opalovací krém, sluneční brýle, klobouk nebo čepici a další kosmetiku a hygienické potřeby.
 • Zábava: Pokud je v plánu trávit čas na pláži nebo u vody, nezapomenout si vzít knihu, časopis nebo další zábavu.
 • Další potřeby: Pokud cestují také malé děti, nezapomenout si s sebou vzít potřeby pro ně, jako jsou plenky, dětská výživa a léky. Pokud se cestuje autem, je důležité zabalit si také dostatek zdravých a chutných svačin. Kdo naopak do Polska letí letadlem, je klíčové vybrat správný kufr do letadla.

S trochou plánování si může každý užít příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou u moře v Polsku.

Dovolená v Polsku u moře je vhodná pro celou rodinu.

Sopoty nejsou pouhým letoviskem; je to město s bohatou historií, výjimečnou architekturou a nezapomenutelným přímořským šarmem. Od procházek Alejou Niepodległości po návštěvu rybářského přístavu a Kapličky sopotských rybářů, každý okamžik v tomto městě je jako pohádka. Také milovníci přírody si zde přijdou na své. Stačí se vydat kousek za město, kde se nacházejí překrásná Pomořanská jezera, která nabízejí klidnou alternativu k rušnému přímořskému letovisku.