Provensálská kuchyně + tipy na alternativy

Kuchyně je dozajista jedním z míst, kde probíhají důležité rodinné okamžiky. Ať už se jedná o přípravu rodinných oslav, každoročního pečení cukroví, či přípravy nedělního oběda, právě v téhle místnosti vznikají nezapomenutelné chvíle.

Zkrátka, bez pořádně kuchyně to nejde. V dnešní době se však potýkáme jak s malými rozměry kuchyně, tak s nedostatkem úložného prostoru ve skříňkách.

Jak vytvořit dokonalou kuchyň v bytě a co s velkou místností – to (a mnohem více) se dočtete na následujících řádcích.

Kuchyně, která vyhoví každému prostoru

Malý být, nebo velký dům – na velikosti v tomto ohledu nezáleží. Kuchyňská linka dokáže divy i v menším interiéru, natož pak v tom velkém.  S rozměry, které jsou při nákupu dílů do kuchyně klíčové, se váže i typ. Konkrétně tedy tvar sestavy. Na našem e-shopu najdete kuchyňské linky rohové, do tvaru U i přímé.

Panelovému bytu se nejlépe přizpůsobí přímá linka, která nezabírá mnoho prostoru a spíž Vám s přehledem nahradí vysoká kuchyňská skříňka, kterou můžete umístit třeba do rohu. V bytech, které nabízí větší kuchyňský prostor, nebo propojení s obývacím pokojem, si zase najde místo linka rohová. Vhodnou volbou do většího domu je potom sestava ve tvaru U, kdy si při velkém prostoru můžete dovolit i elegantní ostrůvek, který takzvanou „účkovou“ linku skvěle doplňuje. 

Se širokou nabídkou přichází mnoho možností

Do jakého stylu si přejete ladit svůj interiér, je čistě na Vašem vkusu. Variant je ale možná o něco víc, než jste čekali, tak si je v krátkém souhrnu rychle probereme:

Francouzská a provensálská kuchyně

Více elegantním řešením je francouzský nebo provensálský styl. Oproti venkovské kuchyni v něm však najdete pastelové odstíny (zvláště pak béžové) nebo aplikaci čistě bílé barvy. Ani tady nechybí rustikální nábytek. Francouzská kuchyně plyne v duchu dřeva a skla a metalických doplňků. K těm se váže například ikonické, cínové nádobí.

Moderní kuchyně

Pojem, který najdete v každém magazínu o bydlení. Ani náš článek nemůže vynechat moderní kuchyni, která se zaměřuje především na funkci propojenou s designem. V takovém interiéru očekávejte především čisté linie a prostor. Mnohdy až minimalistické řešení pracuje s materiály jako je dřevo, kámen a kontrastní barvy. I proto je moderní styl často označován také za skandinávský.

Hi-tech kuchyně

Jak už název napovídá, tento styl se vyznačuje využitím té nejnovější technologie, která je dostupná. Inteligentní lednička, která zahlásí, co je třeba nakoupit, kredenc na čip, nebo regulace přes chytrý telefon, je hudbou budoucnosti. To vše v kombinaci jen několika materiálů. Prakticky se jedná o vyšší level moderní kuchyně. Kuchyňské skříňky pak dostanou jiný úhel pohledu s LED osvětlením. Tento fakt je dán i cenami chytrých kuchyní. Za vymoženosti se zkrátka platí.

Venkovská kuchyně

Opakem, který si však získal velkou oblibu především v horských oblastech, je venkovský styl. Přírodní materiály jako dřevo a cihla přináší do kuchyně útulnou atmosféru, kterou pak doplní i výhled na vysoké kopce a zarostlé pastviny. V kuchyních venkovského stylu je k nalezení i rustikální nábytek, dekorativní košíky nebo pletené dečky, které vytvoří hřejivý pocit domova a důraz kladou především na Vaše pohodlí.

Retro kuchyně

Styl 50. a 60. let, jen s lepším vybavením. V retro kuchyních najdete jak zářivé barvy, tak dlažbu s různými geometrickými vzory. Plast v hlavní roli a vykřičená červená na dveřích vysoké kuchyňské skříně rozhodně není pro každého. Odvážlivcům, kteří se toho nebojí, se tahle zábavná varianta jen tak neomrzí.

Vybavení
V neposlední řadě dbejte na kvalitní vybavení. Nejlepším řešením je posouzení ceny s výkonem, kdy najdete výrobek za rozumnou cenu, avšak s odpovídající životností.

Pokud hledáte způsob, jak vybrat tu správnou kuchyni a zároveň neztrácet drahocenný čas výběrem samostatných dílů, doporučujeme navštívit výběr kuchyňských sestav na našem internetovém obchodě.