Kam s dětmi v Praze

Praha, hlavní město České republiky, nenabízí pouze bohatou historii a architektonické skvosty, ale také mnoho zajímavých a rodinně přívětivých míst, kam můžete vyrazit s dětmi pro nezapomenutelný den plný zábavy a dobrodružství. Níže najdete několik tipů na zábavné aktivity, které potěší jak malé, tak i velké návštěvníky.

Plánujete výlet do Prahy a hledáte inspiraci, kam v Praze s dětmi? Nechte se s námi unést do světa zábavy, objevování a sportu.

Nabídka zahrnuje široké možnosti, jako například:

  • návštěvu pražské ZOO
  • ponoření se do světa technických unikátů a letadel
  • výpravu za mašinkami
  • nekonečné stavitelské možnosti s Legem
  • malí adrenalinoví nadšenci mohou zkusit bobovou dráhu na Proseku nebo navštívit Sportovní areál Gutovka

Tipy, kam v Praze s dětmi

Praha nabízí širokou škálu aktivit pro rodiny s dětmi, ať už jste zde na víkendový výlet nebo delší dovolenou. Bez ohledu na to, zda máte malé dobrodruhy, malé umělce nebo budoucí vědce, Praha má co nabídnout pro každého člena rodiny.

ZOO Praha

Prožijte den v jedné z nejlepších zoologických zahrad ve střední Evropě. ZOO Praha nabízí bohatou kolekci zvířat z celého světa, ať už jsou to lachtani v průzračném akváriu, sloni v rozlehlém výběhu nebo vzácné druhy ptáků v tropickém pavilonu. Pro děti jsou připraveny i interaktivní expozice a hřiště.

Dětský ostrov na pražském Smíchově

Nedaleko centra města se nachází Dětský ostrov, krásný park s mnoha atrakcemi pro děti. Kromě tradičních houpaček a skluzavek najdete také malý vláček, který prochází parkem. V létě můžete relaxovat u rybníka, kde se děti mohou vyřádit na pískovišti.

Lumina Park Praha

Prozkoumejte všechny kouty parku. V jednom z nich vás okouzlí nejen umělecká díla, která byla vytvořena přímo pro tento park, ale také světoznámá klasika. V Zahradě hudby budete ponořeni do jedinečné atmosféry díky instalacím, na kterých si dokonce můžete zahrát sami.

V zóně her máte možnost vstoupit do interaktivního světa a vyzkoušet si kultovní hry. Na konci této cesty si můžete otestovat svoji odvahu v Zahradě strachu.

DinoPark Praha

Zajímá se vaše dítě o dinosaury? V DinoParku mohou prozkoumávat modely dinosaurů ve skutečné velikosti, vidět, jak vypadali za doby jejich existence, a dokonce i vstoupit do hnízda dinosaurů pro autentický zážitek.

Přemýšlíte, kam s dětmi v Praze? DinoPark Harfa Praha nejsou jen modely dinosaurů v životních velikostech, ale také množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií.

Kam v zimě s dětmi v Praze

Zima v Praze nemusí znamenat pouze zůstat v teple domova. Město nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu, a to i v chladnějším období, a tak máte možnosti, kam v zimě s dětmi v Praze.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je jedním z největších aquaparků ve střední Evropě a nabízí bohaté možnosti pro zimní radovánky s dětmi. S mnoha bazény, tobogany, saunami a relaxačními zónami poskytuje tento komplex skvělé možnosti pro celou rodinu.

Svět medúz v OC Arkády Pankrác

Pro milovníky mořského života je návštěva Meduzária skvělým způsobem, jak strávit zimní den. Tato unikátní atrakce vám umožní ponořit se do tajemného světa medúz a dalších podmořských tvorů. Pro děti je to nejen vizuálně poutavá zkušenost, ale také výborná příležitost k tomu, aby se dozvěděly více o mořském ekosystému a jeho obyvatelích.

Divadlo Minor

Pro kultivaci uměleckého ducha u vašich dětí zvažte návštěvu Divadla Minor. Toto divadlo se specializuje na představení pro děti, která kombinují vzdělávání s zábavou. Od pohádek po interaktivní divadelní hry – zde si každý najde něco podle svého gusta.

Národní technické muzeum

Pro malé nadšence do techniky je návštěva Národního technického muzea skvělou volbou. Muzeum nabízí expozice od historie dopravy až po moderní technologie. Děti si mohou vyzkoušet různé interaktivní exponáty a dozvědět se více o fascinujícím světě vědy.

Kam s dětmi na oběd v Praze

Praha není jen městem historie a kultury, ale také místem plným skvělých restaurací, které nabízejí nejen lahodné pokrmy pro dospělé, ale i přátelské prostředí pro rodiny s dětmi.

Zde je několik tipů na restaurace, kam s dětmi na oběd v Praze:

  1. Mlsná kavka: Mlsná kavka je stylová kavárna s dětským koutkem, což ji činí ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Nabízí kvalitní kávu a dezerty pro rodiče a současně poskytuje pro děti pohodlný prostor k hrám.
  2. Food Lab: Food lab má skutečně krásný a atraktivní interiér a stačí sejít o patro níže a najdete opravdu prostorný a skvěle vybavený herní koutek, kde je k dispozici i paní na hlídání.
  3. Pizza Nuova: Pizza Nuova je skvělou volbou pro milovníky pizzy. Tato pizzerie připravuje klasické i netradiční varianty pizzy s čerstvými ingrediencemi. Děti si zde mohou pohrát v krásném dětském koutku s dřevěným nábytkem a spoustou hraček.

Kam s dětmi v okolí Prahy

Hledáte, kam s dětmi v okolí Prahy? Zde máte několik tipů na místa, kam s dětmi v okolí Prahy, kde si s rodinou užijete skvěle strávený volný čas. Nehledě na to, kterou aktivitu si vyberete, Praha a její okolí nabízejí nekonečné možnosti pro zábavu a vzdělávání dětí. Nechte své malé dobyvatele objevovat a užívat si všechny kouzla, která tato krásná lokalita nabízí.

Zoopark Zájezd

Tento zoopark leží v okrese Kladno, přibližně 10 km od letiště. Zoo disponuje dětským koutkem, a nemusíte se obávat hladu, protože v areálu naleznete vynikající občerstvení. K dispozici je rovněž pikniková oblast, kde si můžete užít autentický oběd s dětmi. V zoo vám ochotně půjčí piknikovou deku, košík nebo společenské hry. Navíc zoo nabízí různé doprovodné programy a placené zážitky.

Vestecký rybník

Vestecký rybník nabízí rozmanité zábavné aktivity pro všechny členy rodiny. Ať už preferujete cyklistiku, dětská hřiště, Planetární stezku, venkovní posilovnu nebo malebné lávky, tady najdete všechno. Můžete si zde užít piknik, krmit kapry z mola uprostřed rybníka nebo si zahrát různé hry.

Výletní vláček Cyklohráček

Plánujete, kam s dětmi v okolí Prahy? Tento výlet je plný zábavy, který začne již při cestě vlakem. Několik vagónů bylo přeměněno na dětské hřiště, které nabízí širokou škálu her a zábavy. Oranžový vůz je doslova nabitý hračkami. Původní stanoviště strojvedoucího bylo proměněno v hernu, kde si děti mohou vyzkoušet, jaké to je řídit skutečný vlak.

Růžový vůz plný balonků nabízí balkónoviště, molitanové stavebnice a dřevěné hry. Modrý vůz plný her poskytuje možnost kreslení na tabuli křídami, malování obrázků a prohlížení knížek v knihovně. Pokud jsou děti nadšenými čtenáři, lze navštívit různé akce pořádáné během března – měsíce knihy.

Syslí kolonie v Radouči v Mladé Boleslavi

Jednu z kolonií v České republice najdete v Mladé Boleslavi v národní přírodní památce Radouč. Tyto malé zvídavé tvory tu můžete pozorovat pouze v létě, na podzim je už uvidíte zřídkakdy.

Piknik pod stromem, krátká procházka po lesní stezce nebo objevování vodních břehů, výlety s dětmi posilují rodinné vazby a vytvářejí společné vzpomínky.

Závěrem kam s dětmi v Praze

V závěru lze konstatovat, že Praha nabízí nekonečné možnosti pro výlety a aktivity s dětmi. Město plné historie, kultury a zábavy poskytuje široké spektrum zážitků pro malé i velké návštěvníky.

Ať už se jedná o procházky po krásných zámeckých zahradách, dobrodružství v naučných muzeích, či radostné chvíle strávené v jednom z mnoha dětských parků, Praha neustále láká rodiny ke společnému objevování. Teenageři možná ocení i výlet k populárním urbexovým lokalitám.

Je evidentní, že město si zakládá na tom, aby bylo přívětivé pro všechny generace. Rodiče tak mají možnost nejen bavit své děti, ale zároveň je vzdělávat a podporovat jejich kreativitu. S pestrou nabídkou kulturních akcí, edukativních zařízení a bezpočtem zábavných míst k prozkoumání se Praha stává ideálním místem pro rodinné výlety. A pro toho, kdo by chtěl místo Prahy vyrazit s dětmi kousek za hranice, jsou zde třeba polské Sopoty.