Zásuvky v kuchyni a další praktické tipy do kuchyně

Trápí vás v kuchyni nepřehledně poházené kořenky, pomůcky na vaření, nádobí a různé spotřebiče, které nemáte jednoduše kam umístit? V tomto případě je zapotřebí zbavit se chaosu ve vaší kuchyni a udělat si, co možná nejdříve nějaký řád ve vašich kuchyňských zásuvkách.

Úložný prostor i v malé kuchyni do L je nezbytnou součástí každého domova. Je to místo, kde uchováváme potraviny, nádobí, kuchyňské pomůcky a další důležité věci. Bez dostatečného úložného prostoru bychom se v kuchyni jen stěží obešli.

Proto je důležité vybrat si praktické a efektivní možnosti úložného prostoru, které nám pomohou udržet kuchyni v pořádku a usnadní přípravu jídla. V tomto článku se podíváme na různé typy úložného prostoru v kuchyni, jak je efektivně využít a jakým způsobem nám mohou pomoci v každodenním životě.

Jak vhodně uspořádat zásuvky v kuchyni?

Už jste se naučili správně ukládat věci do své skříně, ve které máte vše perfektně poskládáno a kam umisťujete jen to nejdůležitější? Už umíte dokonale třídit odpad a nevnímáte prodírání se mezi plastem, sklem a papírem za otravu, nýbrž za běžnou součást dne?

V tom případě je nyní zapotřebí, abyste se podívali také do svých kuchyňských zásuvek, ve kterých máte neustálý nepořádek, ze kterého se vám točí hlava. Možná ještě nevíte, že existují velmi pohodlné vnitřní třídiče do zásuvek či skvělé a praktické organizéry. Pojďme se tak na tyto pomocníky podívat zblízka.

Řád v kuchyni se zásuvkovými třídiči

Své kuchyni můžete dát nebývalý řád v momentě, kdy si pořídíte zásuvkové třídiče. Začít můžete například u plastových příborníků, které se postarají o vaše příbory na jedničku. Rovněž jsou skvělými pomocníky také takzvané držáky na talíře, systémy, které slouží k uchycení kořenek v kuchyni a také držáky na ostré nože, bez kterých se žádná správná hospodyňka nemůže obejít.

Tyto slibné doplňky navíc můžete pořídit v perfektní kvalitě. Vyrábí se totiž z nerezové oceli, která je často kombinovaná s jakostním plastem. Díky tomu získáte jedinečnou možnost a to tu, že tyto úchvatné pomocníky budete moci umývat v myčce na nádobí.

Rychlá pomoc do kuchyně

Zásuvkové třídiče mají v současné době celou řadu různých podob. Třídiče se pouze liší svou funkcí, způsobem uložení, velikostí a také materiálem.

Mezi nezbytné třídiče, které vám rychle pomohou od nepořádku v kuchyni, patří zejména plastové zarážky, které můžete dle své potřeby jemnou manipulací zasunout do vámi požadované zásuvky v kuchyni a oddělit tak všechny sekce ve vašem „nepořádném“ šuplíku v kuchyni.

Vaničky pro ukládání příborů

Perfektními pomocníky v kuchyni jsou rovněž plastové anebo také kovové vaničky, které vám skvěle poslouží k uložení příborů či vašich nejostřejších nožů v kuchyni. Využít je ovšem můžete také pro jiné kuchyňské náčiní.

Tyto vaničky se jednoduše vloží do požadované zásuvky a dle potřeby se poté zase celé vyjmou. Pokud si pořídíte kovové vaničky, budete je moci rovněž umývat v myčce na nádobí.

Pokud byste se ovšem pídili po ještě vyspělejší variantě vaniček, tak jsou pro vás vhodným řešením plastové vložky, které mají již tyto přihrádky vylisované od výrobce. Vybrat si můžete z celé řady modelů, které vám nabídnou různé velikosti přihrádek i jejich počet.

Jedná se o velmi dostupné a také levné řešení, které za vás vyřeší dilema, jak rozložit jednotlivé přihrádky přesně podle vašeho gusta.

Konkrétní tipy a triky

Pokud vás zmíněné přihrádky neoslovily, je možné vzít vzhled kuchyně zcela do svých rukou a vyměnit své dosavadní zásuvky za takzvané maxi zásuvky, které slouží rovněž k uchováváni trvanlivých potravin a kuchyňských robotů.

Tyto zásuvky v kuchyni disponují efektivním třídícím systémem, který má podobu buď zarážek či kolíků. K těmto zásuvkám navíc můžete zakoupit také speciální boxy či úchyty, které jsou pro ně speciálně vyráběny.

Kovový či plastový zásobník na talíře

Pokud vám ve vaší kuchyni nedají spát vyskakující talíře či levitující pokličky, pořiďte si kovový či plastový zásobník na tyto pomůcky. Díky takovému zásobníku vám nebude hrozit sesunutí talířů, a přitom dojde k jejich dokonalému uskladnění.

Pokud byste chtěli zajít ještě dále, vhodnou službu vám mohou poskytnout ještě dokonalejší pérující dna těchto zásobníků, které vám po odebrání jednoho talíře, poskočí o stupeň výše.

Vychytávky do kuchyně

Kuchyně je jedním z nejvíce využívaných míst v domovech. Každý den se zde připravují jídla, vaří se káva a uklízí nádobí. Proto je důležité, aby kuchyně byla co nejefektivnější a příjemná pro práci. Existuje mnoho vychytávek, které mohou kuchyni zmodernizovat a zpříjemnit její fungování. V tomto článku se podíváme na některé z nich.

  • Skleněné dózy na uložení potravin

Skleněné dózy jsou skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí udržet svou kuchyni čistou a upravenou. Umožňují správné uložení potravin, aby byly chráněny před vlhkostí, hmyzem a zároveň jsou přehledné a umožňují snadné najití toho, co hledáte.

Díky skleněným dózám se také vyhnete plastovým obalům a přispějete k ochraně životního prostředí. Navíc vypadají velmi stylově a mohou být skvělým doplňkem dekorace kuchyně.

  • Víceúčelový multi-kráječ

V dnešní uspěchané době, kdy čas hraje důležitou roli, jsou v kuchyni vítáni pomocníci, kteří mohou usnadnit a zrychlit přípravu jídla, především studeného jídla.

Jedním z nich je víceúčelový multi-kráječ, který umí krájet, strouhat, škrábat a vykrajovat ovoce a zeleninu. Díky tomu nemusíte v kuchyni hledat různé nástroje, ale stačí vám pouze tento jediný.

  • Indukční vařič

Indukční vařič je moderní varianta klasického plynového nebo elektrického vařiče. Jeho největší předností je rychlost a úspora energie. Vařič totiž přímo ohřívá nádobu, nikoli celou plochu vařiče. To znamená, že se jídlo vaří rychleji a spotřebovává se méně energie.

K tomu je indukční vařič i bezpečnější, protože se nádoba zahřívá pouze při kontaktu s povrchem vařiče.

  • Rozkládací stojan na talíře

Rozkládací stojan na talíře je jednoduchá, ale velmi užitečná věcička v kuchyni. Umožňuje vám pohodlně uskladnit talíře, šálky nebo misky ve šplhavém pořadí, aby vám zabíraly co nejméně místa.

Díky rozkládací konstrukci si navíc můžete tento stojan přizpůsobit velikosti svého kuchyňského prostoru.

  • Odšťavňovač citrusových plodů

Pro milovníky čerstvě vylisovaného džusu je odšťavňovač citrusových plodů téměř nezbytným doplňkem kuchyně. Není nutné kupovat drahé přístroje, stačí mít jednoduchý odšťavňovač, který vám vyčistí pomeranč, citron nebo grapefruit během pár sekund. Ušetříte tím nejen čas, ale i sílu.

  • Speciální prkénko na krájení s přichyceným odpadkovým košem

Pokud máte rádi uklizeno a pohodlí, pak je pro vás skvělou vychytávkou prkénko na krájení s přichyceným odpadkovým košem na tříděný odpad.

Tento praktický přístroj umožní drobným potravinám jako strouhaný sýr, ořechy nebo lístky bylinky padat přímo do odpadkového koše. Zbytečné roznášení odpadků po kuchyni tak odpadá.

  • Nádobí s nepřilnavým povrchem

Nikdo nemá rád připálené jídlo na nádobí. Proto je dobré investovat do nádobí s nepřilnavým povrchem. Nabídne vám hojný výběr od pánví a hrnců, přes pekáč až po zapékací misky. Díky tomu se budete vyhýbat frustraci z vyčištění připálených zbytků jídla a zároveň ušetříte čas.

Kuchyně by měla být útulným místem, kde vám bude dobře a kde si budete moci užít přípravu jídla. Výše zmíněné vychytávky mohou pomoci tento prostor zmodernizovat a udělat z něj mnohem efektivnější a příjemnější místo. Stačí si vybrat ty, které nejlépe odpovídají vašim potřebám a nárokům.