Marvel filmy – posloupnost světoznámých trháků

Marvel Cinematic Universe (MCU) a filmy Marvel jsou fenoménem, který začal svou cestu na filmovém plátně v roce 2008 s Iron Manem a od té doby se stal neuvěřitelným a neustále rostoucím dobrodružstvím pro fanoušky po celém světě. Toto filmové univerzum, vytvořené společností Marvel Studios, se skládá z řady propojených filmů, které přinášejí epické příběhy, neuvěřitelné vizuální efekty a ikonické postavy.

Většina Marvel filmů je úspěšná, protože spojuje:

 • akci
 • vizuální efekty
 • humor
 • dobrodružství
 • skvělé herecké obsazení
 • a emocionální hloubku

Bez ohledu na to, zda je člověk fanouškem komiksových knih nebo se s těmito postavami setkal poprvé na velkém plátně, Marvel filmy mají schopnost nadchnout a bavit diváky všech věkových kategorií.

Pro sledování filmů existuje streamovací platforma Netflix – cena předplatného.

Marvel filmy oslavují nejen sílu jednotlivce, ale také vyzdvihují důležitost týmové práce, odvahy a obětavosti.

Všechny Marvel filmy – pořadí chronologicky

Marvel Cinematic Universe si získalo srdce diváků díky kombinaci poutavých příběhů, vynikajících hereckých výkonů a neskutečných vizuálních efektů. Níže je uvedeno, jak jdou všechny Marvel filmy po sobě.

 • Iron Man (2008): Začátek jednoho hrdiny MCU odstartovalo s Iron Manem, kde si Tony Stark, ztvárněný Robertem Downey Jr., oblékl svůj pancíř poprvé. Film nejenom uvedl diváky do světa geniálního vynálezce a playboye, také nastolil trend kvalitních superhrdinských filmů.
 • The Incredible Hulk (2008): Nejen železo, i obří zelená síla Následovala nesmírně výbušná podívaná v podobě filmu The Incredible Hulk, v němž Edward Norton ztvárnil Dr. Bruce Bannera, muže, který se při vzteku proměňuje v obří zelenou bytost.
 • Thor (2011) a Captain America: The First Avenger (2011): Expanze vesmíru a návrat do minulosti Thor a Captain America přivedli diváky do nových dimenzí – do bohaté mytologie a fantastického vesmíru Asgardu, respektive zpět do období druhé světové války. Chris Hemsworth a Chris Evans se stali ikonami v těchto rolích.
 • The Avengers (2012): Sjednocení hrdinů V roce 2012 se hrdinové spojili v epickém filmu The Avengers, kde se setkali Iron Man, Thor, Captain America, Hulk, Black Widow a Hawkeye, aby čelili globální hrozbě. Týmová dynamika a akční scény získaly srdce fanoušků.
 • Phase Two (2013-2015): Další kapitoly a rozšiřování světa MCU přinesla další sólové filmy jako Iron Man 3, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, a nové postavy včetně Ant-Mana. Byl to období prohlubování charakterů a rozvíjení příběhových linií.
 • Guardians of the Galaxy (2014) a Ant-Man (2015): Expanze vesmíru a malí hrdinové Guardians of the Galaxy odstartovali nový směr příběhu – vesmírná dobrodružství s nečekanými hrdiny. Ant-Man pak přinesl do hrdinského světa humor a originální přístup.
 • The Avengers: Age of Ultron (2015): Boj s umělou inteligencí Druhé setkání Avengers s filmem Age of Ultron představilo umělou inteligenci Ultron a nové konflikty uvnitř týmu. Zároveň nastartovalo cestu k rozsáhlejším příběhovým liniím.
 • Phase Three (2016-2019): Vrcholné momenty a noví hrdinové Fáze Tři přinesla kritikou oceňované filmy, jako jsou Captain America: Civil War, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Tyto filmy rozšířily příběhy a také představily nové postavy, jako byl například Black Panther.
 • Phase Four (2021-dosud): Nová éra MCU pokračuje do nové éry s fází Čtyři, přičemž filmy jako Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Eternals a Spider-Man: No Way Home ukazují nové perspektivy a příběhy.

S každým novým filmem MCU přináší vzrušení pro fanoušky i naději na další nezapomenutelné dobrodružství. Co bude následovat, je otázkou, ale je jisté, že Marvel určitě překvapí a znovu nadchne.

Marvel filmy posloupnost

Zde je seznam, jak jdou všechny Marvel filmy popořadě:

2008Iron Man
2008The Incredible Hulk
2010Iron Man 2
2011Thor
2011Captain America: The First Avenger
2012The Avengers
2013Iron Man 3
2013Thor: The Dark World
2014Captain America: The Winter Soldier
2014Guardians of the Galaxy
2015Avengers: Age of Ultron
2015Ant-Man
2016Captain America: Civil War
2016Doctor Strange
2017Guardians of the Galaxy Vol. 2
2017Spider-Man: Homecoming
2017Thor: Ragnarok
2018Black Panther
2018Avengers: Infinity War
2018Ant-Man and The Wasp
2019Captain Marvel
2019Avengers: Endgame
2019Spider-Man: Far From Home
2021Black Widow
2021Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
2021Eternals
2021Spider-Man: No Way Home
2022Doctor Strange in the Multiverse of Madness
2022Thor: Love and Thunder
2022Black Panther: Wakanda Forever
2023Ant-Man and the Wasp: Quantumania
2023Guardians of the Galaxy Vol. 3
2023The Marvels
Tabulka: Marvel filmy postupně (Marvel filmy popořadě)

Všechny Marvel filmy a seriály online je možné najít zdarma.

Marvel filmy 2024 – Marvel Studios filmy

Rok 2024 slibuje být vzrušujícím obdobím pro fanoušky filmů Marvel, s novými filmy, které rozšiřují hranice tohoto úžasného filmového světa.

Zatímco se některé plány mohou ještě vyvíjet, několik projektů již bylo potvrzeno a nabízí pohled do budoucnosti tohoto oblíbeného filmového univerza.

Mezi Marvel filmy 2024 patří:

 • Deadpool 3
 • Madam Web
 • Lovec Kraven
 • Venom 3

Rok 2024 přináší pokračování oblíbených sérií a také nové tváře a směry pro filmy Marvel. Fanoušci se mohou těšit na pestrou paletu superhrdinských příběhů, které budou nadále formovat a rozšiřovat tento fascinující filmový svět. Marvel studios filmy mají v roce 2024 něco pro každého.

Nejlepší Marvel filmy

Marvel Cinematic Universe (MCU) je zdaleka jednou z nejúspěšnějších franšíz ve filmovém průmyslu a její nejlepší Marvel filmy vytvořily nesmrtelné klasiky.

Zde je pohled na několik nezapomenutelných snímků, které zaujaly fanoušky po celém světě:

 • Avengers: Endgame (2019) – Tento film završil desetiletou cestu filmů Marvel a dodal fanouškům emocionální finále. Endgame nabídl neuvěřitelné akční scény, vynikající charakterizaci a dojemné momenty, které zanechaly fanoušky nadšené a dojaté.
 • Black Panther (2018) – Tento film se stal ikonou v mnoha směrech. S hlubokou tematikou, vynikajícím hereckým obsazením a unikátním stylem režie se Black Panther stal kulturním fenoménem a také jedním z nejobdivovanějších filmů v MCU.
 • Guardians of the Galaxy (2014) – Tato skvělá směs humoru, fantastického prostředí a neuvěřitelné hudby udělala z tohoto filmu jednoho z nejoblíbenějších v MCU. Guardians of the Galaxy odvážně rozšířili filmy Marvel a představili divákům nové a zajímavé postavy.
 • Captain America: The Winter Soldier (2014) – Tento film se odvážně pustil do žánru politického thrilleru a stal se jedním z nejvíce oceněných filmů v MCU. S napínavým příběhem, skvělými akčními scénami a silným hereckým obsazením oslovil tento film jak kritiky, tak fanoušky.
 • Iron Man (2008) – Iron Man zahájil cestu MCU a stále zůstává jedním z nejlepších Marvel filmů v celém universu. Vynikající výkon Roberta Downeyho Jr. jako Tonyho Starka, poutavý příběh a inovativní akční scény přinesly novou éru superhrdinských filmů.

Marvel entertainment produkované filmy

Marvel Entertainment je jedním z nejvýznamnějších producentů filmů v dnešní době. Od prvního filmu Iron Mana až po epické Avengers filmy, Marvel stvořil jedinečný filmový svět, který fascinuje miliony fanoušků po celém světě.

Jejich Marvel entertainment produkované filmy nejsou jen o superhrdinských dobrodružstvích, jsou také o emocích, charakterech a vztazích, které oslovují publikum všech věkových kategorií.

Každý film od Marvelu je pečlivě promyšlený, přináší nádherné vizuální efekty a neustále rozvíjí širší příběhový oblouk celého Marvel Cinematic Universe (MCU).

Od ikonických postav jako je Iron Man, Captain America a Thor, až po nové hrdiny jako je Black Panther, Captain Marvel a Spider-Man, Marvel představuje bohatou paletu postav, které oslovují různé publikum.

Marvel entertainment filmy a jejich různorodost

Co je také úžasné, je to, jak Marvel integruje různorodost a inkluzi do svých filmů. Nejenže všechny Marvel filmy nabízejí různorodé postavy, také se snaží zahrnout různé kultury, zkušenosti a perspektivy do svých příběhů.

Marvel komiksové knihy, filmové blockbustery nebo jen dobře vyprávěné příběhy, filmy Marvel mají co nabídnout každému. Jsou to filmy, které pobaví, dojímají a inspirují, a které se stanou nedílnou součástí populární kultury na dlouhou dobu.

Postele Phase budou tím pravým místem pro sledování Marvel entertainment produkovaných filmů.

Všechny Marvel filmy jsou také plné akčních scén, které okouzlují diváky svou vizuální podmanivostí a dynamikou.

Tyto filmy definovaly žánr superhrdinských filmů a také zanechaly trvalý dojem na divácích po celém světě. Jsou to vzrušující, dojemné a ikonické snímky, které budou žít v srdcích fanoušků ještě mnoho let.