Jak vybrat noční stolek?

Většina z nás se už ani netají tím, kolik tráví ve skutečnosti času v posteli. Z pohodlí, luxusu a odpočinku se stal trend, nebo přímo životní styl a víkendy (zvláště ty mrazivé a sychravé) často vybízejí k tomu, aby člověk z peřin nevystrčil ani nos

I když se v poslední době těší velké oblibě snídaňový stolek do postele, klasické noční stolky nic nenahradí. Jistě, mít noční stolek z palet je také velkým trendem, ale přiznejme si, že toho v sobě příliš neschová a navíc je otevřený – takže bude věčně plný prachu, který z hrubě opracovaných desek dostanete jen těžko.

Efektně vypadají také skleněné noční stolky, také desky ze surového dřeva, zavěšené na provazech v boho stylu, nebo starožitné truhly či kufry – ale popřemýšlejme, jestli jejich hlavní předností není právě to, že vypadají dobře na fotkách. Co se funkčnosti a údržby týče, je zkrátka nejlepší osvědčená klasika v podobě dřevěného stolku.

Ložnice

Pokud hledáte pro svou ložnici (a pro sebe) nový noční stolek, zamyslete se nad tím, co shromažďujete v tom současném, popřípadě co všechno budete chtít do stolku uložit. Můžete do něj schovat nabíječku na mobil, může se stát úložištěm Vašich osobních dokumentů, nesmíme samozřejmě opomenout ani oblíbenou knihu – pokud rádi čtete před usnutím, prostor pro sklenici s vodou či hrnek s horkým čajem. V případě nachlazení a nemoci oceníte možnost odložit na stolek krabici s kapesníky, teploměr, mnozí z nás na noční stolek odkládají také mobilní telefon nebo budík, který se postará o to, abychom nezaspali.

Sledujte svoje zvyky, rituály, někteří lidé si do postele odnášejí také ranní kávu a snídani, noviny a třebaže je Vaše postel velká, nikdo si příliš nepřeje řešit místo příjemné snídaně v teple a pohodlí postele politá či ušpiněná prostěradla, povlečení a v horším případě také matrace.

Na dostatečně prostorný noční stolek se Vám vejde spousta věcí a pokud nějaké místo zbude, vždy se může hodit pro lampu či pokojovou květinu. Některé dokonce pomáhají čistit vzduch od škodlivých toxinů a zlepšovat kvalitu spánku. (Které to jsou, najdete v oranžovém okénku s TIPy v tomto článku!) Noční stolek se může stát Vaším spojencem v boji za lepší spánek. Problémy v tomto ohledu má prý 6 z 10 Čechů a nejčastějším neduhem bývá právě nespavost. Zkuste spánek podpořit krom dostatečné „spánkové hygieny“ například vonnými lampami, svíčkami či odpařovači éterických olejů (levandule, heřmánek, šalvěj, majoránka nebo vanilka). Pokud správně zvolíte velikost nočního stolku, vejde se na něj dozajista také hrnek s meduňkovým čajem a medem.

Už víme, že více prostoru znamená kromě místa pro nezbytnosti a dekorace také větší úložné prostory. A o ty jde především. Dalším faktorem je údržba a úklid, jak již bylo zmíněno výše. Také v tomto směru na plné čáře vítězí dřevěné stolky, či lamino. V případě zašpinění je lehce otřete vlhkým hadříkem, stejně tak snadno z nich setřete také prach. Zaujal Vás čalouněný noční stolek? Představte si, kolik nachytá prachu.

Zásuvky pomohou uklidit všechny nezbytné a nevzhledné předměty do bezpečí a v případě potřeby je tam vždycky najdete. Správný noční stolek by je měl mít vždy, nebo police, skryté za jedněmi dvířky.

TIP: Ani na první pohled „obyčejný“ noční stolek nemusí být nudný! Ozvláštněte si noční stolek samolepicí fólií či tapetou s metalickým efektem, oblíbeným potiskem, či geometrickým vzorem. Tato jednoduchá úprava promění každý noční stolek k nepoznání! Navíc ji zvládnete naprosto sami a doslova za pár korun!

Místo stolku pro efekt vsaďte raději na takový, který skutečně splní svůj účel.