Fenzy – recenze

E-shop Fenzy.cz nabízí na první pohled lákavé módní oblečení, boty a doplňky. Když člověk zkusí pátrat po Fenzy recenzích, může být nepříjemně zaskočen – valná většina z nich je totiž negativní. Je obchod Fenzy spolehlivý, nebo by se mu lidé radši měli vyhnout?

Fenzy, internetový obchod s módou, vyvolává mezi zákazníky rozporuplné reakce, přičemž negativní recenze dominují. Zboží, které mělo být původně vyrobeno v Itálii, často pochází z Číny a nesplňuje očekávání zákazníků. Kromě toho se objevují vážné problémy s komunikací, nevracením peněz a dokonce i mazáním kritických recenzí.

Přestože existují spokojení zákazníci, lze celkově považovat nákup na Fenzy.cz za rizikový, a to zejména kvůli problematické historii s komunikací a nekvalitním zbožím. Fenzy se může zdát jako lákavý e-shop především pro ty, kteří musí nakupovat s omezeným rozpočtem. Jaká je tedy realita?

Fenzy – obsah článku:

Fenzy cz – e-shop

Fenzy recenze

Zkušenosti zákazníků

Jaký je obchod Fenzy?

Móda na e-shopu Fenzy vypadá opravdu lákavě.

Fenzy cz

Co je Fenzy? Fenzy.cz je online obchod s módou. Navzdory doméně .cz je Fenzy slovinského původu, a nabízí možnost nákupu italské módy za nízké ceny. Na českém trhu funguje Fenzy cz od roku 2015, a kromě České republiky dodává zboží i do států, jako je Polsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko a další. E-shop Fenzy.cz je v češtině.

Na Fenzy.cz figurují například tyto kategorie zboží:

 • Šaty
 • Kalhoty a sukně
 • Trička a halenky
 • Pletené zboží
 • Bundy a kabáty
 • Sportovní
 • Pro silnější postavy
 • Doplňky
 • Obuv
 • Plavky
 • Oblečení z přírodních materiálů
 • Koženkové zboží
 • Šátky
 • Dětská móda
 • Sluneční brýle
 • Tašky a batohy

Na Fenzy.cz lze také slevové kategorie, jako jsou nejrůznější sezónní výprodeje nebo zboží do 119 Kč a do 239 Kč. Nákup na Fenzy.cz probíhá klasicky přidáním zboží do nákupního košíku, zadáním dodacích údajů a online platbou.

Fenzy recenze

Ohledně nákupu na Fenzy panují podobně jako třeba v případě populárního Temu nejasnosti. Jaké má internetový obchod Fenzy recenze? Fenzy.cz, internetový obchod zaměřený na módu, vyvolává nejen chuť nakupovat módní trendy kousky – působí také rozpaky.

Negativní recenze tvoří většinu zpětné vazby, z nichž mnohé poukazují na odchylky mezi prezentovanými fotografiemi a skutečným stavem zboží.

Přestože někteří zákazníci udávají pozitivní zkušenosti s doručením a kvalitou zboží, hlavní nevýhody Fenzy.cz převažují. Zásilky z Číny, nedostatečná komunikace, odmítnutí vrácení peněz a tvrzení, že balíček nedorazil i přes existenci kurýrního potvrzení, tvoří temnou stránku tohoto obchodu. Překvapivě je rovněž zjištěno mazání negativních recenzí, což vytváří prostředí nedůvěryhodnosti.

Jako další varování pro zájemce o nákup slouží obchodní podmínky Fenzy.cz. Fotografie nabízených výrobků jsou označeny jako „ilustrační“, což může vést k rozporu mezi očekáváním zákazníka a skutečným produktem.

Problémy se vracením zboží, nejasné podmínky týkající se nenošeného a původního obalu a náklady spojené s odesláním vráceného zboží do Slovinska zvyšují rizika spojená s nákupem na Fenzy.cz.

Sortiment na Fenzy vypadá kvalitně, realita je ovšem často jiná.

Jaké jsou Fenzy.cz recenze? Když člověk zapátrá po internetu, sociálních sitích nebo nejrůznějších diskuzních fórech, rychle zjistí, že zkušenosti zákazníků s e-shopem Fenzy.cz nejsou zrovna pozitivní. Lidé si stěžují na nízkou kvalitu zboží, problémy s dodáním, reklamací nebo s vrácením peněz.

„Nákup jako takový proběhl bez problémů. Horší reklamace. Šaty mi byly malé, proto jsem je reklamovala ve čtrnáctidenním rozpětí zpět, žádná reakce, až po psaní komentů na fb se ozvali, že chtějí podací číslo… Poslala… prý dají vědět, jestli je zboží na cestě. Doteď nic a dělají mrtvého brouka.
Přemýšlím o podání podnětu na obchodní inspekci.“
K.B. na webu Recenzer.cz

Webové stránky Fenzy.cz vypadají na první pohled lákavě, spolehlivě a seriózně, realita je nicméně už o něco horší. Jak se tedy dají shrnout výhody a nevýhody e-shopu Fenzy?

Hlavní výhody

 • Široký sortiment zboží
 • Některým zákazníkům zboží dorazilo a byli spokojeni

Hlavní nevýhody

 • Přeprodej z Číny
 • Špatná komunikace
 • Nevracení peněz
 • Zboží neodpovídá fotkám
 • Zboží je nekvalitní

Zkušenosti zákazníků s Fenzy.cz

Zkušenosti zákazníků s Fenzy.cz jsou převážně negativní. Mnoho zákazníků si stěžuje na to, že zboží, které objednali, neodpovídá fotkám na webu. Zboží je často nekvalitní, vyrobené v Číně a neodpovídá popisu na webu.

Dalším častým problémem je špatná komunikace e-shopu. Zákazníci si stěžují, že na jejich dotazy a reklamace e-shop nereaguje nebo nereaguje včas.

E-shop také opakovaně čelí obviněním z toho, že nevrací peníze za vrácené zboží. Zákazníci si stěžují, že e-shop tvrdí, že zboží nedorazilo, přestože mají v ruce potvrzení o doručení přímo od kurýra. Stylové a pohodlné oblečení pro maminky, dámskou obuv a další zboží bude tedy lepší nakupovat na jiných místech, jako je třeba Gate shop cz.

Jaký je obchod Fenzy.cz?

E-shop Fenzy.cz nabízí široký sortiment zboží, nicméně jeho kvalita a komunikace s zákazníky jsou nízké. Kdo chce nakupovat módu online, měl by raději vybírat z e-shopů, které mají pozitivní recenze a v případě problémů jsou ochotné řešit reklamace.

Kvalita zboží představuje významný aspekt, který komplikuje nákupní zkušenost na e-shopu Fenzy.cz. Mnoho neuspokojených zákazníků upozorňuje na výrazné rozpory mezi prezentovanými fotografiemi na webové stránce a skutečným stavem dodaného zboží.

Kritiky zmiňují, že se zde často vyskytují nekvalitní výrobky, které jsou vyráběny v Číně, což odporuje původním informacím a popisu zboží na stránkách e-shopu. Tento rozpor mezi očekáváním zákazníka a skutečným stavem zboží vytváří značné nedorozumění a snižuje důvěryhodnost e-shopu Fenzy.cz.

Dalším frekventovaným problémem se stává nedostatečná komunikace ze strany e-shopu. Klienti vyjadřují nespokojenost s tím, že na jejich dotazy a reklamace reaguje e-shop buď vůbec nebo s výrazným zpožděním.

E-shop rovněž čelí opakovaným obviněním z nevracení finančních prostředků za zboží, které bylo vráceno. Klienti uvádějí, že e-shop tvrdí, že zásilka nedorazila, přestože disponují potvrzením o doručení přímo od kurýrní služby. Lepší alternativu k využívání e-shopu Fenzy představují nákupy oblečení z Německa online.

Zejména zákazníci, kteří si objednali oblečení z přírodních materiálů, byli zklamáni. Očekávali, že zboží bude vyrobeno z kvalitní vlny, bavlny nebo lnu, ovšem místo toho jim přišlo oblečení z levných syntetických materiálů.

Fenzy.cz – nakupovat s opatrností

Na základě problematických recenzí a nejistých pravidel fungování se doporučuje zákazníkům vyhnout se nákupu na Fenzy.cz. Přes několik pozitivních zkušeností je negativních ohlasů až příliš mnoho, což naznačuje, že nákup zde může být riskantní.

Komunikace s obchodem, návrat peněz a kvalita zboží jsou klíčovými problematickými body. Při rozhodování o nákupu zde je rozhodně na místě velká opatrnost a pečlivé zvážení potenciálních rizik spojených s touto e-shopovou platformou.