Jak se zbavit červených pupínků po holení přes noc

Způsobů, jak se zbavit chloupků je hodně, stále je ale nejoblíbenější klasické holení. Žiletky a různá holítka jsou cenově přijatelná, holení je rychlé a bezbolestné. Nežádoucím efektem tohoto zbavování chloupků jsou však červené pupínky, které se na hladké pokožce často objevují.

Červené pupínky po holení mohou být pro mnoho lidí frustrujícím problémem. Může se však vytvořit rutinu, která pomůže se jich zbavit přes noc. Stačí použít správnou techniku holení, aplikovat po holení chladivý krém nebo ledovou kostku, použít hydratační produkty a vyhnout se používání parfémů nebo alkoholu v přípravcích na holení.

Jaké jsou další tipy jak se zbavit červených pupínků po holení přes noc? A proč vlastně vznikají?

Z jaké příčiny pupínky vznikají?

Pupínky se objevují na intimních partiích, v oblasti třísel, ale i v podpaží, kde je pokožka citlivější. Důvodů, proč se pupínky objevují, je spousta.

Zapříčinit to může užití nevhodných přípravků před a po holení, přecitlivělá pokožka, tupý břit holítka nebo alergie na některý použitý kosmetický přípravek.

Základ je co nejkvalitnější žiletka, resp. žiletka s výkyvnou hlavicí. Jakmile se břity ztupí, měla by se vyměnit hlavice.

Správný postup pro holení bez pupínků

Chloupky holé nejlépe večer ideálně po koupeli nebo po sprše. Pokožka ve vodě zvláční a chloupky se budou lépe holit. Navíc přes noc se pokožka stihne zklidnit. Chloupky by se nikdy neměly holit nasucho a vždy používat alespoň pěnu na holení.

Pokud pupínky naskakují pravidelně, používat by se měla pěna na citlivou pokožku bez parfemace. Ne každé ženě sednou všechny výrobky, musí je bohužel nejprve tedy zkoušet, jaký přípravek jé nejlépe sedne.

Někomu stačí mycí gel na intimní hygienu, jinému dokonce jen kondicionér na vlasy, který pokožku před holením také zjemní. V průběhu holení by žena žiletku vždy měla propláchnout vodou. Břity by se ale měly otočit směrem dolů, protože i voda je může ztupit. Holit chloupky by měla žena vždy po směru jejich růstu.

Redukce pupínků

Po holení by se měla omýt pokožka studenější nebo aspoň vlažnou vodou, utřít čistým ručníkem nebo papírovými utěrkami. I po holení pokožka potřebuje zvláštní péči. Dají se sehnat přípravky na uklidnění pokožky po holení a pro její následnou hydrataci.

Bezprostředně po holení by se žena měla vyhnout parfemovaným tělovým mlékům nebo deodorantům, jinak se jí na kůži mohou objevit nevzhledné pupínky i nepříjemné zarudnutí. 

Vhodné jsou například výrobky z lékárny, například lékárna Dr. Max e-shop nebo Benu lékárna e-shop.

Tipy pro citlivou pokožku

Citlivá pokožka potřebuje zvláštní péči, protože se snadno podráždí a může reagovat na různé složky, jako jsou parfém, chemikálie nebo dokonce přírodní prvky. Pokud trpí někdo citlivou pokožkou, může být obtížné najít vhodné produkty a jejich používání může být frustrující. Nicméně, existuje několik jednoduchých tipů, které mohou pomoci v péči o citlivou pokožku a minimalizovat její podráždění.

  • Jemné produkty

Především by se dotyčný měl vyhnout tvrdým a agresivním produktům, jako jsou drsné čistící prostředky nebo přípravky s vysokým obsahem alkoholu. Tyto produkty mohou pokožku vysušovat a podráždit. Místo toho volte jemné přípravky, které jsou speciálně vyvinuté pro citlivou pokožku a neobsahují dráždivé látky.

  • Žádné parfémy a chemikálie

Citlivá pokožka snadno reaguje na příliš vonných látek, jako jsou parfémy a esenciální oleje. Snažte se tedy vybírat produkty bez silných vůní a přidávání sloučenin. Také se vyhýbejte přípravkům s vysokým obsahem chemikálií, jako jsou barviva a konzervační látky. Místo toho hledejte přírodní a hypoalergenní produkty.

  • Složení produktů

Při výběru produktů pro citlivou pokožku si pečlivě přečtěte jejich složení. Berte v úvahu, že některé složky mohou být pro vás dráždivé, i když jsou označené jako „přírodní“. Mezi nejčastější látky, které mohou podráždit citlivou pokožku, patří například alkohol, glycerin, lanolin a parabeny.

  • Důkladné opláchnutí pokožky

Při mytí si dejte pozor, abyste důkladně opláchli pokožku. Zbytky čisticích přípravků mohou zůstat na pokožce a způsobovat podráždění. Doporučuje se používat teplou vodu a jemné mýdlo. Vyhýbejte se tuhým houbám a štětcům, které mohou být příliš drsné.

  • Hydratační výrobky

Pro udržení citlivé pokožky hydratované je důležité používat jemné a hypoalergenní krémy a výrobky na hydrataci. Tyto produkty by měly být bez parfémů a chemikálií. Můžete také vyzkoušet přírodní oleje, jako jsou mandlový nebo jojobový, které jsou vhodné pro citlivou pokožku. Hydratační výrobky také pomohou v boji proti celulitidě.

  • S make-upem opatrně

Pokud používáte make-up, vybírejte produkty speciálně vyrobené pro citlivou pokožku. Věnujte pozornost složení a snažte se vybírat produkty bez dráždivých látek, jako jsou parfémy a konzervační látky. Stejně jako při mytí pokožky, dbejte na to, aby jste všechny produkty důkladně odstranili před spaním.

  • Ochranné prostředky

Pokud máte citlivou pokožku, může být citlivá i na sluneční záření a chlad. Proto při pobytu venku používejte ochranné prostředky, jako jsou opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a ochranné oblečení obzvlášť při alergii na slunce.

  • Čas na regeneraci

I když se občas zdá, že pokožka potřebuje ošetření hned na místě, někdy ji pouze nechte odpočívat. Někdy mohou různé produkty a procedury pokožku přetížit a způsobit větší podráždění. Dejte pokožce několik dní nebo dokonce týdnů na regeneraci, než zase začnete používat produkty a procedury.

Citlivá pokožka může být náročná, ale s několika jednoduchými tipy můžete minimalizovat její podráždění a udržet ji zdravou. Pokud máte stále problémy s citlivou pokožkou, poraďte se s dermatologem, který vám může doporučit konkrétní produkty a postupy pro péči o vaši pokožku.

Historie žiletek

Žiletky jsou malé a ostré nástroje, které slouží k oholení. Jejich historie sahá už do starověkého Egypta, kde se používaly kamenné hřebeny k oholování vousů. Avšak první žiletka v moderním slova smyslu se objevila až v 18. století. V roce 1762 vynalezl francouzský chirurg Jean-Jacques Perret první žiletkový hřeben, který se používal k oholení.

Byl vyroben z oceli a obsahoval otevřený hřeben se štěrbinami, ve kterých se zachytávaly chloupky. Tato první žiletka se stala velmi populární a její výroba se rozšířila po celé Evropě. Následujícího roku, v roce 1763, vynalezl britský návrhář William Henson první ocelovou žiletku se zaměřenými hranami.

Tento design se stal základem pro výrobu moderních žiletek, které se stále používají. V průběhu 19. století se žiletky staly mainstreamovým produktem a začaly se vyrábět většími společnostmi, jako například Gillette. V roce 1903 King Camp Gillette vymyslel první žiletkové břity, které se daly měnit a tím prodloužit životnost žiletky.

To byl průlomový moment v historii žiletek a Gillette se stal jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších výrobců v této oblasti. V průběhu 20. století se žiletky stále zdokonalovaly a vylepšovaly se jejich materiály i design. V roce 1962 byla vytvořena první plastová žiletka a o tři roky později se objevily jednorázové žiletky, které se staly velmi populárními pro svou jednoduchost.

S příchodem elektrických a bezpečnostních holicích strojků se výrobci žiletek museli přizpůsobit a vylepšit své produkty. A tak v roce 1971 společnost Gillette přišla s první patrnější inovací – žiletka s pěti hranami, tzv. Mach 3. Následovalo mnoho dalších vylepšení a nových designů, jako například použití titanových čepelí.

V dnešní době jsou žiletky nezbytnou součástí každodenní hygieny pro většinu mužů i žen po celém světě. Nabízejí různé možnosti a designy, korektní řešení a pohodlí. Díky počítačovému vysokorychlostnímu zpracování materiálu a stovkám let inovací v návrhu a výrobních metod se žiletky staly dokonalým nástrojem pro oholení.

A navzdory mnoha pokročilým technologiím současné doby, žiletky zůstávají stále nejoblíbenější metodou depilace. Vývoj žiletek je příkladem neustálého vývoje a zdokonalování, které v naší moderní společnosti hraje velkou roli.

Žiletky nám dále připomínají důležitost hygieny a péče o náš vzhled. I přes to, že se technologie stále zdokonalují, je pravděpodobné, že žiletky jsou zde pro uchování své popularitu na dlouhou dobu.